Self Terapiler

Self Terapiler

Dünyada birçok uzman tarafından tavsiye edilen, birçok kişi tarafından kullanılan, pozitif etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış, insanların kendi kendilerine uygulayabileceği psikoloji temelli uygulamalardır. Dünya üzerinde bir çok Self Terapi kitabı, mobil uygulaması, web platformu ve materyali bulunmaktadır.

 

image
Kategori
Yetişkin
Süre
7 Seans
Etkinlik
3

Duygusal Yeme

“Duyguların Değişirse; Bedenin Değişir!” Yapılan diyetler, verilen sözler, denenen karışımlar artık işe yaramıyorsa; belki de sorun yiyeceklerde ve bedenimizde değildir. Kendimizi Diyet Yap- Kilo Al kısır döngüsünün içinde buluyorsak, Bedenimize kızgın ve küskünsek,

DEVAMI
image
Kategori
Yetişkin
Süre
6 Seans
Etkinlik
3

Sigara Bırakma

“Sigara İçmek Psikolojik Bir Bağımlılıktır. Onu zihninizde bitirin!” Bırakıp bırakıp geri başlıyorsanız, İçmediğinizde kendinizi mutsuz ve gergin hissediyorsanız Aklınızdan çıkmıyorsa, dikkatinizi dağıtıyor-topluyorsa Yemek sonralarına, çay kahve eşliklerine karşı koyamıyorsanız Bu işin zihinde sonlanması gerektiğini düşünüyorsanız İradenizi zayıf görüyor, içmeliyim- bırakmalıyım çelişkisi yaşıyorsanız Bırakmak için hazırsınız demektir. Psikoloji Biliminin yöntemlerinden olan Bilişsel Davranışçı Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Bağımlılık Terapisi, Farkındalık Temelli Terapi gibi birden fazla teknikle yapılandırılmış, tamamen sizin içme hikayenize, kişilik özelliklerinize, güçlü ve zayıf yönlerinize göre ilerleyecek, bu alanda deneyimli Psikolog, Psikolojik Danışmanlar tarafından uygulanacak, 5 seanslık Sigara Bırakma Terapisi ile Sigara İçme isteğini, içme davranışını ve geri başlama olasılığını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu terapi protokolünde: Kendi içme hikayenizi ve nedenlerinizi keşfederek, Canım İstiyor- Bırakmalıyım çatışmasını sonlandırmayı öğrenerek, İrade Gücünüzü Geliştirerek, Özel sigaraların anlamlarını keşfederek, Geçmişten gelen aktarımları durdurarak, Baltalayıcı ve Tetikleyici durumları fark ederek, Kendinizi suçlamadan, zorlamadan, şefkatle ve sabırla yaklaşarak, Kendi istediğiniz zamanda “Mutlu ve Özgür” hissederek bırakmayı öğreneceksiniz.

DEVAMI
image
Kategori
Yetişkin
Süre
6 Seans
Etkinlik
4

Depresyon

Depresyondan, Kendi Kendine Yardım Terapisi  ile  kurtulabilirsiniz. Gerçek danışan deneyimlerine dayanan,  uzmanlar tarafından hazırlanmış nitelikli bilgi, öneri ve etkinliklerle çözüm için şimdi bir adım. Bu Terapi Potokolü içerisinde; Depresyonu Tanıma, Belirtilerle Baş etme,

DEVAMI
image
Kategori
Yetişkin
Süre
6 Seans
Etkinlik
2

Kaygı Bozukluğu

Bu Kendi kendine Terapi protokolünde; Kaygılarımızın kaynağını, Tetikleyicilerle baş etmeyi, Duygu regülasyonunu, Kaygıyı işlevsel olarak kullanmayı, Olumsuz düşünce fırtınalarını durdurmayı öğreneceksiniz.

DEVAMI
image
Kategori
Çocuk
Süre
5 Seans
Etkinlik
2

Dikkat Eksikliği DEHB

Çocuklarda yaşanan Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğunun (DEHB) tedavi sürecine destek olmak üzere hazırlanan bu kendi kendine yardım protokolünde;

DEVAMI
image
Kategori
Yetişkin
Süre
5 Seans
Etkinlik
3

Evlilik İlişki Problemleri

Bu günkü ilişkilerimiz bize çocukluğumuzdan miras kalmış olan ilk ilişkilerimizin uzantılarıdır. KArşılıklı ilişkilerimizde yaşadığımız bir çok sorunun kaynağı aslında biraz geçmişe dayanmaktadır. Sorun olarak tanımladığımız bir çok şey çözülebilir, yada sorun olmadığını sandığımız çok şeyin olduğu gerçeği ile yüzleşebiliriz.

DEVAMI
image
Kategori
Yetişkin
Süre
6 Seans
Etkinlik
2

Kumar ve Bahis Alışkanlığı Bırakma

Kumar bir oyun değildir. Oynamıyor, tüketiyorsun ! Verdiğin sözleri tutamıyorsan, Bırakmayı deneyip yine başlıyorsan, Kendine olan saygını ve paranı kaybediyorsan, Yalnız değilsin. Bu kez kendin için bir adım atıp başarabilirsin.

DEVAMI
image
Kategori
Çocuk
Süre
5 Seans
Etkinlik
3

İnternet & Ekran Aşırı Kullanımı

İnternet, Oyun, Telefon gibi aşırı teknoloji kullanımının altında bir takım giderilmemiş, Duygusal ve Psikolojik ihtiyaçlar yatmaktadır.

DEVAMI
image
Kategori
Çocuk
Süre
6 Seans
Etkinlik
3

Sınav Kaygısı

Sınav Kaygısı Terapisi Protokolü eşliğinde öğrenciler: -Kaygıyı etkileyen Nörolojik, Psikolojik, Çevresel faktörleri öğrenirler. -Kendi yeterliliklerine ve kapasitelerine saygı duyup güvenmeyi öğrenirler. - Sonuca değil, sürece bakmayı, hedeflerine giden gerçekçi ara amaçlar geliştirmeyi öğrenirler.

DEVAMI
image
Kategori
İş Dünyası
Süre
4 Seans
Etkinlik
2

İş Yerinde Stres Yönetimi

Bu Terapi Protokolünde; İş yerinde verimlilik arttırmayı, Stres ve Öfkeye yönelik duygu regülasyonu yapmayı, Hayır diyebilmeyi, İnsiyatif alabilmeyi, Yeteri kadar çalışıp yeteri kadar dinlenebilmeyi, İçsel değerinizi keşfetmeyi,

DEVAMI